Mnozí příznivci relaxování v koupacích sudech se rozhodují mezi dvěma alternativami a nevědí jestli si mají vybrat klasický koupací sud ze dřeva a nebo jeho modernější verzi, dřevěný sud s
laminátu vložkou. Porovnejme si jejich výhody a nevýhody.
Koupací sud ze dřeva
VÝHODY
- Koupací sudy z borovicového nebo smrkového dřeva mají neopakovatelnou přírodní vůni díky které se budete při koupeli cítit jako uprostřed lesa, ač budete u sebe doma na zahradě.
- Díky absenci koupací vložky, jsou dřevěné koupací sudy prostornější.
- Cena koupacích sudů ze dřeva je nižší.
NEVÝHODY
- Dřevo je přírodní materiál s porezním povrchem, který se přirozeně opotřebovává vlivem UV záření bakterií a plísní (které se rychle množí zejména v teplém a vlhkém prostředí). V souvislosti s tím je nutné dbát o zvýšenou hygienu a najít si více času na údržbu koupacího sudu.
- Po vypuštění vody se mohou vyskytnout problémy s těsněním a dřevěný koupací sud může začít protékat. Při napouštění sudu, je proto nutné nechat vodu v sudu 48 hodin, aby dřevo “nabobtnalo”, čímž se zabrání prosakování vody.
- Zahřívání vody v sudu může trvat 4-6 hodin, koupání je proto nutné více plánovat.
Dřevěný koupací sud s laminátovou vložkou
VÝHODY
- Laminát je velmi pevný a odolný materiál, koupací sud s laminátovou vložkou je vhodný na častější používání.
- Údržba laminátového povrchu je velmi jednoduchá, koupací sud stačí umýt saponátem a houbičkou podobně jako klasickou vanu.
- Laminátová vložka je ergonomicky tvarovaná, a proto umožňuje velmi pohodlné sezení.
- Koupací sudy s laminátovou vložkou (fibreglass), je možné vypustit ihned po použití, není nutné čekat jako u dřevěného sudu.
- Ohřev vody je také rychlejší, než v dřevěném sudu cca 1,5 až 4 hod.
NEVÝHODY
- Koupací sudy s laminátovou vložkou jsou dražší.
- Dřevo tvoří pouze vnější obklad sudu, vůně dřeva není proto tak intenzivní, jako u celodřevěných sudů.
Stále se nemůžete rozhodnout? Kontaktujte nás a poraďte se s námi – doporučíme vám ten nejvhodnější koupací sud právě pro vás.